Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade

29.07. 2001

Pressiteated 2001

Loe ka:

http://www.suri.ee/etnofutu/4/

Teised pressiteated:

Etnofuturism on eluvõimelise omakultuuri alus

Täna õhtul lõpetatakse Viljandis 25. juulil Tartus alanud soome-ugri noorte loojate IV etnofuturismi konverents "Etnofutu 4".

Viis päeva kestnud konverentsil on vaetud omakultuuri ning omausu säilitamise ja arenguga seotud teemasid ettekandepäevadel Tartus ning tööpadades Viljandis. Etnofuturismi lihtne sõnaseletus ongi omakultuuri ja eripära säilitamine kaasaegses globaliseeruvas maailmas.

Registreeritud osalejaid oli konverentsil üle saja, ettekannete ja kontsertide kuulajaid ning etenduste ja filmide vaatajaid veel enam. Esmakordselt osalesid konverentsil kunstnikud Inglismaalt ja Kanadast, aga samuti lüüdi ja vepsa rahva esindajad.

Ettekandeid peeti soomeugrilaste omausust, muusikast, etnofuturismi arendamisest, levikust, olemusest ja võimalustest, soomeugrilaste märgikeelest ja etnofuturistlikust kirjandusest. Tööpajad on olnud märkidest ja semiootikast, muusikast, koomiksite kasutamisest etniliste müütide vahendamiseks, laste kasvatamisest omakultuuri kandjateks ja maausust tänapäeval.

Konverentsi kultuuriprogrammis on olnud kontserte, mis Viljandis toimusid pärimusmuusikafestivali Ugrilaval, luuleõhtuid, etendus, performance ja kaks etnofuturistlikku maalinäitust.

Konverentsile kogunenud omausutegelased otsustasid asutada Uurali Rahvaste Põlisusundite Ühenduse, et kaitsta uurali rahvaste usulis-kultuurilisi õigusi ning teha koostööd uurali etniliste loodususundite säilitamiseks. Asutamisdeklaratsioonile kirjutasid alla eesti, ersa, mari ja soome omausuliste esindajad.

IV etnofuturismi konverentsi korraldajad on Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus, Viljandi pärimusmuusika festival, Viljandi Kultuurikolledž, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda ja Ungari Instituut. Konverentsi toetavad Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus (Sorose fondide koostööprogramm Kultuurikontaktid), Hõimurahvaste Programm, Kultuurkapital, Briti Nõukogu, Tartu linn ja Soome Instituut.

Kirsti Ruul
Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse referent
Tel 055 16923

kirsti@suri.ee

http://www.suri.ee