esilehele | filmid 8.XI | filmid 9.XI | kõik filmid

Saami filmid Kinomajas reedel 5. XI kell 17.00
(Tallinn, Uus tänav 3, info tel. 424 537)
NB! Tudengisoodustus! Kõigile ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele Kinomaja pileti hind 30 krooni.


Koeraelu
(Beadnaga Eallin)
Dokumentaalfilm. 35 min. 1996
Käsikiri: Paul-Anders Simma, Erling Söderström. Lavastus: Paul-Anders Simma
Kaamera: Thavo Hirvonen. Muusika: Esa Kotilainen
Humoorikas dokumentaalfilm elust nähtuna kahe täiesti erineva koera silmade läbi.Bao Tchen dite Benoite de Cue de Launay on Pariisis elav toakoerake, kelle täiesti tsiviliseeritud ellu kuuluvad ka elukindlustus ja igakuine visiit psühhoanalüütiku juurde. Calmmu elu on täielik vastand Bao Tcheni omale.Calmmu on saami koer, kelle kohustuseks on valvata oma peremehe põhjapõtru. Kontrast Bao Tchen dite Benoite de Cue de Launay ja Calmmu elu vahel annab meile humoorika pildi tänapäeva maailmast.

"Simma ei näita sugugi, et lapikoer olla on uhke ja hää, vaid kõrvutab analoogilisi olukordi kahe koera elus: kes sööb põdra sisikonda, kes lusikast püreed; kes lastakse prügimäel maha, kelle saatuseks on pärast vanadussurma saada urnis Napoleoni aegsesse koerakuuti pandud."

Fenno-Ugria Infoleht


Tundru testament
Dokumentaalne põnevusfilm. 82 min. 1995
Käsikiri ja lavastus:
Paul-Anders Simma
Kaamera: Pauli Sipiläinen, Pertti Seppälä,
Hallgrim ¨degård
Mängivad: Oiva Alamattila, John-Andreas Utsi,
Johan Anders Utsi, Karen E. Utsi

17-aastane John-Andreas peab tegema otsuse oma tuleviku suhtes, kui tema isa 1993.aastal vähki sureb. Kas ta peaks järgima saami traditsiooni ja saama põhjapõdrakasvatajaks?
Ûhelt poolt pärib John-Andreas oma isa sõbrad ja vaenlased ja 15 000-dollarise lepingu Lillehammeri Olümpiakomiteega 30 põhjapõdra muretsemiseks 1994.a. Taliolümpiamängude avatseremoonia jaoks. Samal ajal pakuvad ametivõimud talle 72000 dollarit 5 aastaks, kui ta loobub põhjapõdrakasvatusest.
John-Andrease otsusest sõltub tema ema ja nooremate õdede-vendade elu.


esilehele | filmid 8.XI | filmid 9.XI | kõik filmid