Marimaal peksti jõhkralt läbi Mari Nõukogu esimehe naine
30.01.2007

Liikumise "Mari Ušem" (Mari Liit) avaldus

25. jaanuaril tungiti kallale ja peksti jõhkralt läbi regioonidevahelise liikumise "Mari Ušem" juhatuse liige Galina Kozlova.

Samal õhtul viidi ta koljuvigastuste ja ajupõrutusega ning rünnakul kasutatud närvigaasist tingitud nägemishäirega Joškar-Ola linnahaigla neurokirurgia osakonda.

Galina Kozlova oli teel töölt koju. Kalinini-nimelise Kultuuripalee juures tuli talle märkamatult järele noormees ning laskis balloonist mitu korda näkku närvigaasi. G. Kozlova jõudis märgata, et noormees oli u. 25-aastane, hästi riides ja sportliku kehaehitusega. Ründaja haaras naise koti järele ja tahtis seda endale saada, kuid G. Kozlova ei lasknud kotist lahti. Vastupanu mitte oodanud mees rakendas seepeale füüsilist jõudu, lasi naisel kukkuda asfaldile ja lohistas teda. Nähes et vastupanu ikkagi ei nõrgene, laskis mees uuesti gaasi . Kui see tulemusi ei andnud, hakkas mees täie jõuga naist pähe peksma.

Peksmine käis metoodilise järjekindlusega, tuhmide jalahoopidega vastu pead, vahepeal laskis mees gaasi, kuid G. Kozlova ei andnud kotti ikkagi käest. Kotis aga olid "ainult" ühe maal elava algaja mari kirjaniku raamatu originaalkäsikiri, mis oli ühtlasi ainus koopia, samuti "Mari Ušemi" ja "Ontšõko" ajakirja protokollid ning isiklikud dokumendid. Rahasummasid Kozloval ei olnud, polnud ka naaritsanahast mütsi ega kalleid ehteid. Seetõttu ei saanud olla tegu tavalise huligaanse röövkallaletungiga, mille eesmärgiks võinuks olla hõlptulu.

Galina Kozlova on nelja lapse ema ja Mari Nõukogu esimehe Vladimir Kozlovi abikaasa ja truu kaaslane. Kozlovi rünnati sarnasel moel metallkangiga 4. veebruaril 2005. Viimasel ajal täitis G. Kozlova "Mari Ušemi" liikumise Joškar-Ola allorganisatsiooni esinaise ülesandeid.

"Mari Ušem" pöördub seaduslikkuse kaitseks ja seoses selle kuriteoga avaliku elu tegelase vastu Mari Eli Vabariigi ja Venemaa Siseministeeriumi ning FSB Mari osakonna poole, et kurjategija leitaks ja teda karistataks seaduse kogu rangusega.

Samuti palub "Mari Ušem" kogu demokraatlikul avalikkusel mitte jääda selliste kuritegude puhul ükskõikseks, olenemata sellest kes neid toime paneb.

"Mari Ušemi" juhatus
(12 allkirja)
___________________

MariUver
http://www.mari.ee