Fenno-Ugria Asutuse pressiteade 02.04.2007

 

MTÜ Fenno-Ugria Asutus
www.suri.ee
tel 6449270

Hõimuklubis Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioonidest vepslaste juurde

Kolmapäeval, 4. aprillil kell 17 esineb Fenno-Ugria Hõimuklubis Kadri Viires kommenteeritud slaidiprogrammiga “Armastusega Vepsamaast”. Juttu tuleb 2006. aasta juulis, aga ka 1990. aastal vepslaste juurde Leningradi oblastisse tehtud Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioonidel nähtust ja kogetust.

Vepsamaad iseloomustab suurejooneline loodus, järvede ja tihedate metsade rohkus, maalilised loodusesse sulanduvad külad. Umbes 6000 kõnelejaga vepsa keel kuulub läänemeresoome keelte põhjarühma.

Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsiooni poolt tehtud etnograafilistel joonistustel ja fotodel võib näha nii vepslaste argipäeva, metsapiirkonnas elavale rahvale iseloomulikke puidust ja tohust tarbeesemeid kui ka külaelus oluliste päevade – Järvede külas Tihvini Jumalaema püha, Sodjärve külas Kaasani Jumalaema püha ning Šondoili külas peetripäeva – tähistamist.

Eesti Kunstiakadeemia soome-ugri uurimisprogrammi algatas professor Kaljo Põllu 1978. aastal. Alates 1994. aastast on selle juhiks tekstiilikunstnik Kadri Viires. Möödunudsuvine ekspeditsioon vepslaste juurde oli kunstiakadeemia 29. soome-ugri uurimisreis.

Hõimuklubi leiab aset kolmapäeval, 4. aprillil algusega kell 17 Tallinnas Roosikrantsi 6 (Eesti Keele Instituudi III korruse saalis).

Oodatud on kõik huvilised, sissepääs prii.

Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Täiendav teave

Tel 6449270, 55 905432