Fenno-Ugria Asutuse pressiteade 16.02.2007

 

Hõimuklubis soome-ugri telefilmide ja -programmide festivalist

1.– 3. novembrini 2006 toimus Udmurtia pealinnas Ižkaris XIII soome-ugri telefilmide ja -programmide festival „Soome-ugri maailm. Lootuse allikad”. Eestist viibisid festivalil Maarika Lauri, Silvia Karro ja Marika Kaasik Eesti Televisioonist.

Festivali võistlusprogrammis oli 8 kategooriat. Eesti Televisiooni film “Elavalt maetud” (autorid Madis Arukask ja Taisto Kalevi Raudalainen, režissöör Maarika Lauri) ja üks saade Eesti Televisiooni saatesarjast “Tsirk, tsirk, tsirgukene” (autor Silvia Karro, režissöör Karin Nurm) osalesid kategoorias “Parim film rahvuskultuuri kajastamisel”. Mõlemad eesti võislustööd pälvisid žürii eripreemia. Telefilmi “Elavalt maetud” tunnustati teema humaanse käsitluse eest. “Tsirk, tsirk, tsirgukene” sai tunnustuse kui lastes ja noortes oma keele ja kultuuri hoidmist ning edasikandmist kasvatav saatesari.

Festivali korraldas Ülevenemaalise Riikliku Televisiooni- ja Raadiokomitee Udmurtia Riiklik Teleraadiokomitee, kes ühtlasi tähistas oma 50-ndat sünnipäeva.

Mis festivalilt veel silma ja kõrva või meelde jäi, sellest pajatavad Silvia Karro ja Marika Kaasik Fenno-Ugria Hõimuklubis kolmapäeval, 21. veebruaril algusega kell 17 Tallinnas Roosikrantsi 6 Eesti Keele Instituudi III korruse saalis.

Ettekanne on illustreeritud pildi- ja filmimaterjaliga.

Kõik huvilised on oodatud, sissepääs vaba.

Fenno-Ugria Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Täiendav info:
Fenno-Ugria Asutus
Tel 6449270, 55 905432
fu@eki.ee