Fenno-Ugria Asutuse pressiteade 4.02.2007

 

Fenno-Ugria Hõimuklubis pajatatakse rännakutest soome-ugri rahvaste põlisusu teadmameeste juurde

TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo tudeng Laur Kiik pajatab oma möödunudsuvistest pöidlastopi-reisidest saamide, maride, ersade, tšuvaššide ja tatarlaste juurde.

2006. aasta suvel sõitsid Laur Kiik ja ta sõber pöidlaküüdiga Norra ja Soome Lapimaale leidmaks loodususu ja šamanismi riismeid ning kohtamaks erakordseid inimesi, kellest eriti meeldejäävaks osutus saam Niillas A. Somby, legendaarne Norras elav saamide õiguste eest võitleja.

Seejärel rändas Laur koos ülikoolikaaslasega „hääletades” Marimaal, Mordvamaal, Tšuvaššias ja Tatarstanis, kus tutvus mari ja ersa teadmameestega, aga väisas ka mošeesid Tatarstanis ja Mordvamaa pealinnas Saranskis.

Noormees huvitus eeskätt elusast põliskultuurist ja selle kandjatest, aga ka rahvaste omavahelistest suhetest ning suhetest riigiga. Laur Kiik otsis külastatud rahvaste loodususundist võrdlusjooni eesti maausule.

Ühtlasi jagab esineja oma kogemusi, kuidas on võimalik vähese rahaga läbida „hääletades” tuhandeid kilomeetreid.

Hõimuklubi toimub kolmapäeval, 7. veebruaril algusega kell 17 Tallinnas Roosikrantsi 6 Eesti Keele Instituudi III korruse saalis.
Kõik huvilised on teretulnud, sissepääs vaba.

Fenno-Ugria Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Täiendav info:

Eha Viluoja
Fenno-Ugria Asutuse referent
Tel 6449270, 55 905432