Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade
4. aprill 2001

Hõimuklubi esitleb muinastaiet

Homme, 5. aprillil toimub järgmine Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtu, kus Loit Jõekalda esineb slaidiprogrammiga “Pilte muinasajast. Kaljujooniseid soome-ugri aladelt ja naabrusest”.

Loit Jõekalda: “Homme õhtul Hõimuklubis esitamisele tulev muinastaidematerjal on kogutud Äänisjärve idakaldalt ja Valge mere kaljudelt Uikujõelt Karjalas, Solovetsi saartelt, Ponoi jõelt ning Umbalt Koola poolsaarel, kaljumaalinguleiukohtadest Soomes, Kesk-Rootsis ja Põhja-Norras, Tomi jõel äärest ja Minusinski orust Siberis, paar sõna tuleb ka meie maa kultusekividest. Alustama peaks aga Lõuna-Uurali paleoliitilistest koopajoonistest.

Kogu seda muinastaidematerjali on dokumenteeritud, võrreldud, näitustel tutvustatud – peamiselt koos Eesti Muinastaideseltsiga, samuti koostöös Karjala, Soome, Venemaa, Rootsi, Norra jt arheoloogide ja kunstnikega. Paar-kolmkümmend ekspeditsiooni on seljataga. Kohati võib sõnumeid muinasajast leida pea igal sammul, kuid see, mis säilinud, on vaid väike osa paratamatult hävivast pärandist.”

Neljapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Gümnaasiumi ringauditooriumis (Vene 22) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Hõimuklubi algus on kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole.

Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus.

 

Kirsti Ruul
Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse referent


Tagasi