Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 14.02.2005


Teaduste Akadeemia värske president Richard Villems avab hõimuklubis uue tõe soome-ugrilaste põlvnemisest


Kolmapäeval, 16. veebruaril kell 18 esineb Fenno-Ugria Hõimuklubis Eesti Teadusteakadeemia president, populatsioonigeneetik Richard Villems.

Populatsioonigeneetika ühendab nii geneetikat, lingvistikat kui ka arheoloogiat. Hõimuklubis tutvustab Richard Villems selle ala viimaseid suundumusi ettekandes "Soome-ugri (uurali) rahvaste geenidest Euroopa kontekstis".

Villems üritab seletada rahvaste tegelikku põlvnemist ja liikumist, sest senised puhtalt keeleteaduslikul baasil tehtud järeldused on geneetika valguses osutunud valeks. Inimesed võivad liikuda, keel aga seista koha peal. Kui kunagi asustavad Eestit tänaste türklaste tõmmud järglased, kes on omaks võtnud eesti keele, on nad korda saatnud triki, mida rahvaste kujunemises on juhtunud lugematu arv kordi. Villemsilt on neil teemadel ilmunud mituteist artiklit maailma tippajakirjades.

Kõigil huvilistel on kolmapäeval võimalus isiklikult kohtuda maailma tippteadlaste hulka kuuluva akadeemikuga ja tutvuda tema uurimisalaga.

Hõimuklubi toimub Eesti Keele Instituudi majas III korruse saalis (Roosikrantsi 6) erandina kell 18.

Järgmised klubiõhtud:
2. märtsil esineb hõimuklubis Dr. Phil. Valdek Pall "Eestlastest ja mordva keeltest"

16. märtsi klubiõhtu on pühendatud vadjalastele.


Kolmapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Keele Instituudi III korruse saalis (Roosikrantsi 6) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtu algab kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole. Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Soome-ugri Rahvaste Infokeskus, tel 6 449 270, suri@suri.ee

http://www.suri.ee/klubi

tagasi