Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 27.11.2004


Hõimuklubis räägitakse Saami Muuseumist SIIDA

Kolmapäeval, 1. detsembril algusega kell 17 esineb Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtul Eesti Rahva Muuseumi pressisekretär Agnes Aljas, kes räägib oma töökogemustest teisel pool polaarjoont, Saami Muuseumis SIIDA. Hõimuklubi toimub Tallinnas Roosikrantsi 6, Eesti Keele Instituudi III korruse saalis.

SIIDA paikneb Tallinnast ca 1000 kilomeetrit põhja pool, Inaris, nn Soome Saamimaal. Saami muuseum asutati juba 1959. aastal, uus muuseumihoone SIIDA avati 1998. aastal.
SIIDA muuseum on leidnud maailmas äramärkimist tänu ekspositsiooni täiuslikkusele aga ka muuseumihoone hea planeeringu tõttu.

Agnes Aljas: "SIIDA muuseum erineb traditsioonilisest muuseumist just aegade jooksul tekkinud kogude puudumise poolest. 1998. aastast on olnud soodsad tingimused nende loomiseks ja nii käsitlevad kogutud materjalid perioodi peale Teist Maailmasõda. Varasemad saamide kogud asuvad Soome, Rootsi ja Norra keskmuuseumides ning mujal maailmas sealhulgas on ka Eesti Rahva Muuseumis väike saami kogu."

Ettekandes annab Agnes Aljas ülevaate saami muuseumi arengust, tegevusest ja tulevikuplaanidest, lähtudes oma pooleaastasest töökogemusest SIIDAS. Esineja keskendub ka muuseumi ja turismi suhetele ning SIIDAle kui saami rahvusmuuseumile.

Ettekannet ilmestab fotomaterjal.

Klubiõhtul on kõigil huvilistel võimalik teada saada, kuidas tegutseb saamlaste tähtsaim muuseum Siida teisel pool polaarjoont.

Lisainfo SIIDA kohta: http://www.samimuseum.fi/


Järgmine klubiõhtu:

15. detsember
Laur Vallikivi, Eesti Rahva Muuseumi teadur:
Allutamata neenetsi rändkarjakasvatajad: sada aastat vastupanu ja kohanemist

Kolmapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Keele Instituudi III korruse saalis (Roosikrantsi 6) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtu algab kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole. Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Soome-ugri Rahvaste Infokeskus, tel 6 449 270, suri@suri.ee

http://www.suri.ee/klubi

tagasi