Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 15.11.2004


Hõimuklubis räägitakse ajast, mil Venemaal elasid ainult soomeugrilased

Fenno-Ugria Hõimuklubi järjekordsel õhtul, mis toimub kolmapäeval, 17. novembril algusega kell 17 Tallinnas Roosikrantsi 6, Eesti Keele Instituudi III korruse saalis, peab ettekande "Väljasurnud soome-ugri keelte uurimisvõimalustest ja uurimisest" Tartu Ülikooli soome keele ja kultuuri külalislektor Janne Santeri Saarikivi.

Esineja tutvustab oma uurimistööd, mille teemaks on Põhja-Venemaa väljasurnud soome-ugri rahvad ja keeled. Ettekandes räägitakse sellest, milliseid rahvaid praegusel Venemaal on elanud enne 10. sajandil alanud slaavi migratsioone; milliseid teabeallikaid nende, praeguseks väljasurnud rahvaste (nn tšuudide, merjalaste, muromalaste jt) kohta on olemas; kuidas toetab nende rahvaste uurimine eestlaste ja teiste soome-ugri rahvaste esiajaloo uurimist jne. Saarikivi jutustab samuti oma välitöödest Põhja-Venemaa Arhangelski oblastis, kus siiani on säilinud teavet mittevenelaste kunagisest olemasolust sellel alal.

Pikemalt peatub Janne Saarikivi oma välitöödel Põhja-Venemaa Arhangelski oblastis, kus siiani on säilinud teateid mittevenelaste kunagisest asumisest samal alal.

Klubiõhtul on kõigil huvilistel võimalik osa saada huvitavatest faktidest soome-ugri rahvaste esiajaloo kohta, mis Janne Saarikivil on õnnestunud oma uurimistööd tehes välja selgitada.

Järgmised klubiõhtud:
1. detsember
Agnes Aljas, Eesti Rahva Muuseumi avalike suhete sekretär:
SIIDA - Saami Muuseumi võimalikkusest teisel pool polaarjoont

15. detsember
Laur Vallikivi, Eesti Rahva Muuseumi teadur:
Allutamata neenetsi rändkarjakasvatajad: sada aastat vastupanu ja kohanemist

Kolmapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Keele Instituudi III korruse saalis (Roosikrantsi 6) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtu algab kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole. Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

 

http://www.suri.ee/klubi

tagasi