Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 01.11.2004


Hõimuklubi alustab: Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsioon Setumaale


Kolmapäeval, 3. novembril kell 17 alustab MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimuklubi sügishooaega. Hooaja avaesinejaks on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) rahvakunsti õppetooli juhataja dotsent Kadri Viires, kes kõneleb sellesuvisest ekspeditsioonist Setumaale. Esinemist ilmestab slaidiprogramm.
Hõimuklubi toimub sellest hooajast Eesti Keele Instituudi III korruse saalis
(Tallinn, Roosikrantsi 6).

EKA XXVII soome-ugri rahvaste uurimisreisi viieteistliikmelise ekspeditsioonigrupi moodustasid EKA erinevate erialade üliõpilased, lisaks Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng ja teadur Vabaõhumuuseumist. Ekspeditsiooni juhtis traditsiooniliselt EKA rahvakunstiõppetooli juhataja Kadri Viires. Tutvuti Setumaa aladega nii Eestis kui Vene Föderatsioonis, käidi Saatses ja selle ümbruskonna külades, Petseris, Irboskas ja Radajas.

Põhiliselt töötati uurimisreisil setude juures, kes on jäänud oma põlistaludesse. Ekspeditsioonilt toodi kaasa 250 etnograafilist joonistust setu rahvakunstiesemetest, mõõdistusi, 2500 fotokaadrit inimestest, majapidamistest, loodusest, olmest ja sündmustest, neli tundi
videosalvestisi. Valminud tööde paremikku saab vaadata novembri lõpuni TPÜ Akadeemilise Raamatukogu fuajees (Rävala pst 10, Tallinn) eksponeeritud näitusel.

Uurimusreisi ajal võeti osa setu kultuurisündmustest nagu Seto X Leelopäev Värskas, Mõlapäev Mõla kloostris, Kaitsepühak Olga päev Pihkva kremlis, Irboska muuseumi 40. aastapäevale pühendatud ajaloo- ja arheoloogiakonverents.

Klubiõhtul on kõigil huvilistel võimalik teada saada kuidas kogesid uurimisreisist osavõtjad Setumaad ja setu inimesi.

Järgmised klubiõhtud:
17. novembril
Janne Santeri Saarikivi, Tartu Ülikooli soome keele ja kultuuri
külalislektor: Väljasurnud soome-ugri keelte uurimisvõimalustest ja
uurimisest.
1. detsembril
Agnes Aljas, Eesti Rahva Muuseumi avalike suhete sekretär:
Saami Muuseumi SIIDA võimalikkusest teisel pool polaarjoont.

Kolmapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Keele Instituudi III korruse saalis (Roosikrantsi 6) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtu algab kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei
registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole. Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Soome-ugri Rahvaste Infokeskus, tel 6 445 119, suri@suri.ee

 

http://www.suri.ee/klubi

tagasi