Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 02.12.2003


Fenno-Ugria Hõimuklubis õpetatakse soomlastega suhtlema

Neljapäeval, 4. detsembril, erandina kell 18 tähistatakse Fenno-Ugria Hõimuklubis (Rävala pst 10, Akadeemilise Raamatukogu saal) Soome iseseisvuspäeva. Hille Pajupuu Eesti Keele Instituudist kõneleb teemal “Eestlased ja soomlased – sarnased ja erinevad”. Hille Pajupuu: “Eesti ja Soome kultuur ja käitumine paistavad nii mõnegi teise kultuuri vaatenurgast äärmiselt sarnased. Eestlased ja soomlased on aga ise märganud, et vaatamata keelesugulusele ja naabrusele on kultuuride sarnaste joonte kõrval ka olulisi erinevusi, mis teinekord põhjustavad
üksteise mittemõistmist. Erinevused väljenduvad näiteks suhtumises ebakindlatesse olukordadesse, loodusesse ja keskkonda, aga erinev on ka eestlaste ja soomlaste kõnekäitumine: vestluse ülesehitus, kõnetempo, suhtumine vaikusesse ja vaidlusesse jne. Ettekandes tuleb juttu sellest, mida eestlaste-soomlaste suhtluses tähele panna võiks.”

***

18. detsembril jutustab Kristi Salve liivlaste ja vepslaste jõuludest. Uuel aastal jätkuvad Hõimuklubi õhtud alates 29. jaanuarist.

***
Neljapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Akadeemilise Raamatukogu saalis (Rävala pst 10, III korrus) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtud algavad kell 17.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei
registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole. Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Lugupidamisega,
Andres Heinapuu,
Soome Ugri Rahvaste Infokeskus
andres@suri.ee, tel 056 954 740,
suri@suri.ee, tel 6 449 270

http://www.suri.ee/klubi

tagasi