Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade 30.10.02

 

Hõimuklubis kõneldakse Eestimaa Looduse Fondi koolasaami projektist

Neljapäeval, 31. oktoobril on Hõimuklubi külalisteks Teaduste Akadeemia raamatukogu saalis kell 18 koolasaamide sõbrad Marju ja Mikk Sarv Eestimaa Looduse Fondist. Juttu tuleb esimesest koolasaamide kojakonverentsist Maa ja Inimesed, mis toimus selle aasta septembrikuus koolasaamide keskuses Lujavris.

Konverentsil osales ligi sada koolasaami ja kümmekond külalist Eestist. Lisaks keskkonnakaitsjaid Murmanski oblastist, Moskvast ja kaugemaltki. Ka Norra ja Rootsi saamid jagasid oma kogemusi, kuidas liikuda oma maa parema haldamise poole.

Projektijuht Marju Sarv tutvustab ka koolasaamide arengulugu, tavasid ja koostööd Eestiga.

Eestimaa Looduse Fondi teine projektijuht Koola poolsaarel Jelena Jakovleva kirjutab: Kogu saamide elu põhineb harmoonilisele, vastastikku kasulikule suhtele loodusega. Saamid suhtuvad Looduse rikkustesse säästvalt, võttes temalt ainult nii palju, kui on vaja äraelamiseks. Koola saamide tegemisi näitab ka Eesti Televisioon saates Osoon. Hõimuklubis näeme videolõiku tulevasest saatest, lisaks näidatakse fotosid konverentsist ja saamide elust.

14. novembril kõneleb Kadri Viires Eesti Kunstiakadeemia uurimisreisist Mordvamaale, mille tulemustest koostatud näitus on siis veel viimaseid päevi avatud Akadeemilise Raamatukogu fuajees.

28. novembril näitab ja kommenteerib Artur Talvik Allfilmist Kanal 2-s avalikustamata videokaadreid Rolling Estoniansi ümbermaailmareisi Saamimaa-osast.

Neljapäeviti iga kahe nädala tagant Tallinnas Eesti Akadeemilise Raamatukogu saalis (Rävala pst 10, III korrus) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Klubiõhtu algab kell 18.00, osavõtt on tasuta. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole.

Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linn.

Siiri Ries
Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse referent
suri@suri.ee, tel 6449 270, 051 69167

Lisainfo: Roheline värav - Maailma esimene kojakonverents toimus Saamimaal
http://www.greengate.ee/contents.php?t=2&show=2774; Marju Sarv, tel 055 570015

tagasi