Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse pressiteade
30. jaanuar 2001

Tegevust alustab Fenno-Ugria Hõimuklubi

8. veebruaril alustab Tallinnas tegevust Fenno-Ugria Hõimuklubi. Neljapäeviti iga kahe nädala tagant Vanalinna Hariduskolleegiumi Gümnaasiumi ringauditooriumis (Vene 22) toimuval klubiõhtul astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuride ja keeltega erinevalt seotud inimesed. Kavas on kuulata ettekandeid soome-ugri rahvaste praegusest kultuurilisest, sotsiaalsest, poliitilisest ja majanduslikust olukorrast, vaadata filme ja kuulata filmitegijate endi kommentaare ning saada teavet fennougristika arengusuundadest.

Siiani on avalikud soome-ugri-teemalised üritused toimud enamasti oktoobris hõimupäevade ajal. Hõimuklubi eesmärk on pakkuda hõimuhuvilistele võimalust koos käia, ennast harida ja soomeugrilistel teemadel arutleda. Klubiõhtutel peetavad ettekanded võiksid huvi pakkuda nii õpilastele, kes tahaksid hõimurahvastest rohkem teada, kui kooliprogramm pakub, emakeele- ja ajalooõpetajatele inspiratsiooni saamiseks kui ka üliõpilastele ja muidu ärksamatele inimestele, kes oma maailma avardada tahavad.

Hõimuklubi algus on kell 17.00, osavõtt on prii, kõik huvilised kooliõpilastest pensionärideni on teretulnud. Klubi liikmeid ei registreerita, liikmemaksu ega muid kohustusi pole.

Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimubüroo ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus.

 

Kirsti Ruul
Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse referent


Tagasi