25. oktoober 2001

Kadri Viires näitas pilte suvisest Transilvaaniast

Kadri Viires Foto: Anne-Malle Hallik
25. oktoobril esines Fenno-Ugria Hõimuklubi õhtul kunstnik Kadri Viires, kes rääkis Eesti Kunstiakadeemia suvisest ekspeditsioonist Rumeeniasse ja näitas slaide Transilvaania ungari külade elust-olust.

3.-31. juulini toimus Eesti Kunstiakadeemia 24. soome-ugri ekspeditsioon, mis sedakorda viis kunstitudengid Rumeeniasse Transilvaania (ung k Erde'ly) ungarlaste juurde. Kunstnik Kadri Viirese juhitud ekspeditsiooniseltskond koosnes kaheteistkümnest Eesti Kunstiakadeemia erinevate erialade ja kursuste üliõpilasest ja kahest professionaalsest kunstnikust, kes jäädvustasid ungari esemelist kultuuri sellistes ungari külades nagu Sze'k, Magyarszova't, Torocko', Inaktelke, Gymesköze'plok, Lespezi, Also'csernaton jt. Külastati ka Transilvaania pealinna Kolozsva'ri ning teisi vanu ja kuulsad linnu nagu Brasso', Segesva'r, Torda, Csikszereda, praegugi tegutsevat sakside romaanistiilis kindluskirikut Ha'rmanis ning Branis asuvat imeilusat feodaallossi, mida Draculaga seostatakse.

Signe Mölder näitas Transilvaaniast toodud vaasi Foto: Kirsti RuulTallinnas Eesti Akadeemilises Raamatukogus oli väljas ekspeditsiooni materjalide põhjal koostatud näitus "[se:p] TRANSYLVANIA” reisil tehtud joonistustest ja fotodest.

Fenno-Ugria Hõimuklubi korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutuse Hõimukeskus ja Soome-Ugri Rahvaste Infokeskus. Hõimuklubi toetab Tallinna linne.

 

Kirsti Ruul
Soome-Ugri Rahvaste Infokeskuse referent

 

Vaata Transilvaania ja ungarlaste kohta lähemalt http://www.suri.ee/il/96/3/transil.html


Tagasi