FENNO-UGRIA UUS DIREKTOR

Fenno-Ugria juhatus viis läbi konkursi asutuse direktori kohale. Konkurss oli pingeline – kandidaate kokku kakskümmend kolm – ja otsuse langetamine polnud kerge. Pika valimisprotsessi tulemusel langetati valik Himot Lippuri kasuks. Senine direktor Jaak Prozes jätkab tööd Fenno-Ugrias nõunikuna. Märtsi algusest ametis olev uus direktor tutvustas Infolehele oma plaane.

Nagu ma juhatuselegi lubasin, näen oma peamise ülesandena Fenno-Ugria majandusliku külje tugevdamist. Kavatsen otsida vahendeid, et nii olulist tööd tegevad inimesed saaksid korralikku palka; tahan käivitada mitmeid projekte ja leida nende elluviimiseks toetajaid.Olen viimastel aastatel olnud mitme ettevõtte marketingi-konsultant ning seetõttu pole selline töö mulle sugugi võõras. Mul on hea meel, et senine direktor Jaak Prozes soovis jätkata Fenno-Ugria nõunikuna. Tema hakkab tegema sisulist tööd. Üldjoontes on meie tööjaotus järgmine – Jaak Prozeselt nõuanded, milliseid üritusi, kus ja kelle abil oleks tarvis teha ning mina vaatan, kuidas neid võimalik teostada on. Olen kindel, et poole aasta pärast oskan ka juba sisulise poole pealt vahel nõu anda.

Himot Lippur on sündinud 06.09.1950. Lõpetanud Viljandi Keskkooli ja TPI keemiateaduskonna. Täiendanud end juhtimis- ja marketingikursustel. Töökohti viimasel ajal: Tallinna Kunstiülikool, graafika teaduskond, fotograafia õppejõud, OÜ Kaiko tegevdirektor, OÜ H-Stuudio direktor, OÜ Francest, projektijuht. Võõrkeeled: vene, soome, saksa, inglise. Abielus, kolm last.

Nagu näha, pole Himot Lippur mitte suurte sõnade, vaid pigem hoopis tegudeinimene. Infolehe toimetus soovib talle jõudu ja õnne oma plaanide teostamiseks. Soovime kõike kaunist ka Jaak Prozesele tema uues ametis.


"Fenno-Ugria Infoleht" 1998/1