Prantslased teevad dokumentaalfilmi Jamali neenetsitest

France télévisions´i teleprogrammide “Kohtumised tundmatul maal” peatoimetaja Frank Déplanque saabub detsembris Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna Jamali rajooni, et valmistada ette dokumentaalfilmi tegemist antud piirkonnast. Filmivõtted toimuvad tuleva aasta veebruaris-aprillis, nagu teatab “Jamal-Inform”.

Prantsuse ajakirjanikke ei huvita ainult põhjarahvaste kultuur ja traditsioonid, vaid nad tahavad kajastada oma filmis ka munitsipaalhariduse arengut sotsiaal-majanduslikus sfääris viimase viie aasta jooksul. Nagu teatas rajooniduuma esimees Jefim Keselman, külastab Déplanque detsembris Jamalit lahendamaks kõik organisatoorsed küsimused.
Déplanque on ka varem ilmutanud huvi Jamali vastu. Olles näiteks prantsuse humanitaarorganisatsiooni “Maailma arstid” eesotsas, juurutas ta spetsiaalse programmi tundraelanikest sanitaartöötajate ettevalmistamiseks, et parandada põliselanike meditsiinilist teenindamist. Praegu töötab tundras 15 põhjapõdrakasvatajast sanitaarabilist, kes rändavad koos põhjapõdrakasvatajate brigaadidega, osutades haigetele esmaabi.

Autor/allikas: Kominarod.Ru
1.12.2006